słowa kluczowe: Ukraina, bielizna, sprzedaż, zadłużenie.
Świat2021.02.16 16:11 02.21 01:08

Wszystko na sprzedaż.

 
 

A niktórzy nie wierzyli, że jak prezydentem będzie komik, to będzie śmiesznie. A jest tak śmiesznie, że aż chce się płakać. Jak donosi BBC, na Ukrainie jest szeroka akcja  wyprzedaży celem pogaszenia prywatrnego zadłużenia.


 

Ukraina prowadzi aukcje bielizny dłużników.

Bielizna jest jednym z przedmiotów skonfiskowanych na aukcjach na Ukrainie w następstwie nalotów komorniczych na dłużników.
Spodnie zostały skonfiskowane w centrum miasta Krzywy Róg i są ogłaszane na stronie internetowej ministerstwa sprawiedliwości dotyczącej aukcji internetowych o nazwie Setam.

Cena wywoławcza za jedną parę wynosi 19,4 hrywien (0,50 GBP; 0,70 USD).
Zdarzały się również przypadki licytacji przez państwo krów i owiec. Pandemia Covida spowodowała wzrost liczby zarejestrowanych ukraińskich dłużników do ponad 2 mln.
Według oficjalnych danych BBC Ukraińska liczba dłużników wzrosła w zeszłym roku o 300 000.
W zeszłym roku ukraińskie media społecznościowe oburzyły się, gdy wystawiono na sprzedaż dwa skonfiskowane psy domowe. A poseł, Jevgeniy Brahar, stał się obiektem żartów, gdy sugerował, że zapracowana emerytka powinna sprzedać psa, aby opłacić jej rachunki.

Minister sprawiedliwości Denis Malyuska zasugerował później, że aukcje psów dłużników mają mniej sensu niż sprzedaż cenniejszych zwierząt domowych.
Raport ekonomicznego think tanku OECD z grudnia mówi, że z powodu pandemii Covid-19 Ukraina może stanąć w obliczu najgorszej recesji od dziesięcioleci, pozostawiając ponad 9 mln z 41 mln ludzi w biedzie.

A według badań ONZ od początku pandemii ponad 40% ukraińskich rodzin widziało, jak co najmniej jeden członek rodziny stracił pracę.

Oficjalny internetowy system aukcji majątku dłużników został uruchomiony w 2015 r., A ministerstwo sprawiedliwości twierdzi, że do tej pory sprzedano na nim majątek o wartości 14,1 mld hrywien (364 mln funtów; 506 mln dolarów).
Ministerstwo przekazuje również część mienia przejętego przez służbę celną do domów dziecka, szpitali i szkół.

Został wstrzymany również przemysł produkcji dzieci przez ukraińskie surogatki. Brak komunikacji z powodu C-19 spowodowała, że urodzone dzieci nie ma kto odebrać.

Ukraine state auctions debtors' underwear - BBC News

 

151 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Wszystko na sprzedaż. 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.16 o 20:05
Chcieli do jewropy i "wolnego świata" to mają.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wszystko na sprzedaż. 
Anna PK., 2021.02.17 o 15:06
Ciekawostka ze sfer wyższych.

Nowy Jork (CNN Business) Elon Musk chce porozmawiać z Władimirem Putinem na temat swojej nowej ulubionej aplikacji społecznościowej: Clubhouse.

W sobotę prezes Tesli oznaczył oficjalne konto Kremla tagiem, aby zapytać, czy prezydent Rosji chciałby dołączyć do niego w rozmowie w aplikacji audio.
„Czy chciałbyś dołączyć do mnie do rozmowy na temat Clubhouse?”, Powiedział Musk w tweecie w sobotę. Następnie napisał na Twitterze po rosyjsku, co oznacza: „Byłoby wielkim zaszczytem porozmawiać z wami”.было бы большой честью поговорить с вами

Putin podobno jest zainteresowany.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wszystko na sprzedaż. 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.17 o 16:06
Nie dziwię się, że chce rozmawiać z poważnym facetem. Nie się zapisze w kolejkę :))

Dziś miałem okazję zobaczyć TV Info i dowiedziałem się, że putinowska "szczepionka" nie jest już taka fuj.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wszystko na sprzedaż. 
Anna PK., 2021.02.18 o 05:17
Jeżeli chodzi o Ukrainę, to zaczęła się też wyperzedaż więzień. A mianowicie sprzedane więienia dadzą dochód na unowocześnienie pozostałych i ma to zagwarantowć wysoki europejski standard.

+www.france24.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Na zielonej Ukraine... (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcja bloga: Atom   RSS  ↑ do góry ↑