słowa kluczowe: Biden, Europa, Merkel USA, Rosja Putin.
Świat2021.02.22 23:46 23:53

Gry na europejskiej szachownicy.

 
 
Nie trzeba wielu słów aby udowodnić, że w Europie decydują Niemcy a  nie Bruksela, a odbywa się to poprzez politykę Angeli Merkel. Jej cała kariera była poświęcona  temu aby wyprowadzić  Niemcy na europejskiego lidera i  aby wyzwolić Niemcy z pod amerykańskiej okupacji
 

Jako zwierzę polityczne Merkel nie ma sobie równych w Europie. Nie dlatego, że jest wyjątkowo utalentowana, ale dlatego, że wszyscy inni są wyjątkowo słabi. Może jeszcze Macrone jakoś asystuje, bo we Włoszech to nic się nie zmienia, oprócz rządów.

To wszystko się dobrze uwydoczniło, kiedy prezydentem USA został Joe Biden, człowiek na tyle wiekowy, że nie jest w stanie wyść z nowym twórczym pomysłem, tylko opiera się na tym co wymyślił prezydent Obama. A Obama był tym, który swoją fatalną polityką na BliskimWschodzie zatopił Europę uchodźcami, a dalsza polityka D. Trumpa odsunęła Europę od USA na dobre. Te dwie amerykańskie prezydentury dały Niemcom możliwość uzyskania w Europie niepodległości.

Siły stojące za obaleniem Trumpa i wyborem Joe Bidena doprowadziły do podporządkowania USA (i ich armii) kontroli UE poprzez normalizację polityki w zakresie wydatków krajowych, produkcji, podatków itp. Tak jak to odpowiada Niemcom. Polityka Bidena w pierwszym miesiącu jego urzędowania, proponowany plan podatkowy, ustawa stymulacyjna są skonstruowane tak, że polityka UE wobec Rosji również nie zmieniła się na lepsze.

NATO jako wehikuł amerykańskiego ekspensjonizmu załamał się na Ukrainie. Tam skutkiem amerykańskiej polityki Obamy, dzisiaj legalna opozycja w Radzie Najwyższej Ukrainy oficjalnie została uznana za terroystów, a na lidera opozycji Wiktora Medwedczuka zostały nałożone sankcje, które pozbawiają jego, oraz jego żonę możliwością dysponowania własnym majątkiem.

Dzisiaj Ukraina jest w stanie śmierci klinicznej żyjąca dzięki kroplówkom MFW. Innym objawem amerykańskiej przegranej w Europie, koniec mitów o Trójmorzu i Forcie Trumpa jakie snuto w Polsce.

Drugim poważnym graczem w Europie okazał się Putin. Jego wystąpienie na Forum Ekonomicznym w Davos miało podobne znaczenie jak wystąpienie w Monachium w 2007 roku. Tym razem Putin zarysował problematykę światową i ujemne strony jakie mogą zagrozić na przyszłość.

Z Bidenem - jako prezydentem, WEF ma dokładnie to, czego zawsze chciały, słabe Stany Zjednoczone działające jako włócznia wycelowana w Rosję, aby podporządkować ją Wielkiemu Resetowi. I tak długo, jak Putin będzie nadal promować rosyjską suwerenność, zostaną mu wybaczone jego błędy. A na arenie polityki zagranicznej piętą achillesową Putina wobec jego ludzi była w przeszłości gotowość do kompromisu i uległość w stosunku do Europy i USA.

Tylko ta ostatnia sztuczka z Nawalnym, w której dziwaczną rolę odegrała Merkel, dała Putinowi siły nie tylko mozliwość utrzymanie Łukaszenki na Biasłorusi, oraz  postawienie Europie warunku, że Rosja jest w stanie obejść się bez Europy. Wyartykułował to S. Ławrow na spotkaniu z ministrem UE Josep'em Borrell.

Tylko, że Europa bez Rosji się nie obędzie. Polityka amerykańska na Ukrainie, sankcjie nałożone na Rosję i kontrsankcje Putina, już pozbawiły Europę znacznych dochodów, a dalsze sankcje pozbawią Europę zaopatrzenia w surowce i drzewo, bo wyrąb na Ukrainie też się wkrótce skończy. ( IKEA już pozbawiła drzewa Rumunię ).

Gazociągi Nord Stream I i II, dają Niemcom duże możliwości z jednej strony dla własnego przemysłowego rozwoju, a z drugiej strony dochód z dysponowania gazem jako hub. Cena ropy idzie w góre, już jest $ 65. Niemcy tej szansy nie ominą, szczególnie teraz, kiedy epidemia koronawirusa spowodowała kryzys w światowej gospodarce i należy się spodziewać dużego "odbicia od dna". Zresztą Rosja nie zatrzymała swojej gospodarki z powodu epidemii, większość kluczowych gałęzi gospodarki pracowała.

 

94 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
interesariusz, 2021.02.23 o 11:24
czyli Niemcy narzuciły USA politykę w zakresie wydatków krajowych, produkcji, podatków, czyniąc sobie podległą armię USA,

z tego wniosek, iż w Polsce stacjonują wojska w istocie niemieckie.

uffff
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Anna PK., 2021.02.23 o 14:54
//iż w Polsce stacjonują wojska w istocie niemieckie.//

Mnie chodzi o to, że rząd w Berlinie nie podporządkowuje się wytycznym USA w zakresie kosztów utrzymania okupacji Niemiec, a wręcz przeciwnie, to Niemcy narzucają Ameryce swoje oczekiwania, bo USA mają wysoki deficyt handlowy w kooperacji z Niemcami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.23 o 13:43
Gdyby Polską nie rządzili sprzedajni idioci to żadna rura przez Bałtyk by nie powstała a cały gaz szedłby przez Polskę. Ważniejszy był jednak interes banderowskiej Ukrainy.

"Nasz" pan prezydent, który tak przejmuje się "prawami człowieka" na Białorusi i w Rosji jakoś nie potrafi upomnieć się o wodę dla Krymu, którą UPAińcy blokują.

Tak przy okazji poproszę o komentarz Anno

+tyranny.news
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
interesariusz, 2021.02.23 o 14:23
a Czesi nas skarżą do UE, że kopalnia w Turoszowie podbiera im trochę wody.

Cała UE to hipokryci i oszuści.

Na temat tej wody, i znaczenia tego faktu dla prawa międzynarodowego, można spisać tomy,

no ale to już moja ostatnia uwaga w tej witrynie, więc nie będę tematu rozwijał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Anna PK., 2021.02.23 o 15:11
//his is what happened to 34-year-old Steve Duesing, who upon arriving in Toronto from Charlotte was told that he would have to quarantine for three days at a camp or be arrested and taken to jail//

Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo...Nie ma żadnych chińskich obozów, tylko normalny hotel ... o normalnej cenie, gdzie 1 noc kosztuje $100-150 ;)))
Gdyby było inaczej, to by tu, do Toronto zwaliłaby się połowa Ameryki uciekając przed porachunkami u siebie.
A dzięki naszej kochanej władzy pod batutą najprzystojniejszego premiera na świecie, śmiertelność w Kanadzie jest 2X mniejsza niż w Polsce, choć jest tyle samo ludzi, nie wspominając Ameryki, gdzie nikt nie wie co się dzieje.

To jest Jareczku kanadyjski "Trudeau Fort", obrona przed najazdem, to jest już druga linia, bo pierwsza, to jest mróz i śnieg. Serdecznie pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.23 o 15:38
Dlatego zawsze staram się weryfikować wiadomości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Anna PK., 2021.02.23 o 16:18
Proszę o wybaczenie, wnoszę sprostowanie.
"Stawki za noc w Alt Hotel Toronto Airport i Sheraton Gateway Hotel na międzynarodowym lotnisku Toronto Pearson, dwóch hoteli wymienionych w piątek jako uczestnicy rządowego programu kwarantanny, zaczynają się odpowiednio od 339 USD i 319 USD za jedną osobę poddawaną kwarantannie"

+www.cp24.com

Okazuje się, że inne miasta w Kanadzie też mają takie albo nawet wyższe stawki hoteli przy lotniskach.

Pochwalam, to pozwoli na przyjazd tylko klienteli z forsą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gry na europejskiej szachownicy. 
Anna PK., 2021.02.24 o 04:42
Nie tylko Ukraina karze swoją opozycję za niesłuszne poglądy. W Gruzji lider opozycji został aresztowany i musiał miec już "branzoletki" na nogach, które publicznie zdjąl kiedy wzmogły się demonstracje przeciwko władzy.
Został ponownie aresztowany i UE nawołuje do spokojnej oceny tego przypadku, aby nie potępiać władzę zbyt wcześnie. Tylko przy Nawalnym to było wszystko jasne. ;)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcja bloga: Atom   RSS  ↑ do góry ↑